پنج شنبه 8 مرداد 1394 گالری تصاویر | تالار گفتمان | تماس با ما |

پیل سوختی چست؟ پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد. نحوه کارکرد پیل سوختی
[News_Image]1394.2.30برگزاری سومين كنفرانس هيدروژن و پيل‌سوختي  سومين كنفرانس هيدروژن و پيل‌سوختي 22 و 23 اردیبهشت در محل سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران برگزار شد. [News_Image]1393.10.13طراحی و ساخت سامانه غشایی تخلیص هیدروژن در دانشگاه صنعتی سهندمحققان مرکز تحقیقات مواد نانوساختار دانشگاه سهند تبریز با حمایت مالی سازمان انرژی‌های نو ایران موفق شدند طی یک طرح پژوهشی برای اولین بار در کشور، طراحی و ساخت ماژول غشایی تخلیص هیدروژن را با رویکرد بومی‌سازی به انجام برسانند.
[News_Image]1393.10.13خودروی پیل‌سوختی هیدروژنی فولکس واگن خودروساز آلمانی فولکس واگن خودروی پیل‌سوختی خود با نام «HyMotion» را در نمایشگاه اخیر خودروی لس‌آنجلس به نمایش گذاشت. [News_Image]1393.10.13فروش پیل‌های سوختی برای اولین بار از مرز 1 میلیارد دلار گذشت  وزارت انرژی امریکا (DOE) گزارش بازار فناوری‌های پیل‌سوختی در سال 2013 را منتشرنمود. این گزارش مشتمل بر جزئیات روند تغییرات این بازار بوده که در این میان فروش 1/3 میلیارد دلاری این صنعت بیش از همه خودنمایی می‌کرد.
[News_Image]1393.10.13پهپاد پیل‌سوختی با سوخت اسید فرمیکشرکت امریکایی «نیه پاور» و شرکت «سایلِنت فالکون UAS تکنولوژی» قصد دارند تا با مشارکت یکدیگر آخرین مدل پهپاد (UAV) برقی سایلنت فالکون را با فناوری پیل‌سوختیِ بر پایه‌ی رفورمر اسید فرمیک (فورمیرا) نیه پاور یکپارچه‌سازی نموده تا از این طریق نیل به هدف افزایش مداومت پروازی به دو الی سه برابر و امکان قابلیت بارگذاری بیشتر را محقق سازند.
[News_Image]1393.10.13دو خودروی پیل‌سوختی جدید از تویوتا و هوندا  در آخرین ماه سال جاری دو خودروساز ژاپنی، تویوتا و هوندا، خودروهای پیل‌سوختی خود را به نمایش گذاشتند؛ عرضه تجاری تویوتا «مریا» و نمایش خودروی مفهومی هوندا.
ایران | ادامه...
طراحی و ساخت استک پیل سوختی پلیمری با مجموعه غشا الکترود کاملاً ایرانی
نوآوری در توسعه غشای خالص‌ساز هیدروژن، در دانشگاه تربیت مدرس
بیست‌اُمین کنفرانس و نمایشگاه جهانی انرژی هیدروژنی، WHEC2014
برگزاری 22 امین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
گزارش کارگاه آموزشی ذخیره‌‌سازی هیدروژن در دانشگاه فردوسی
کارگاه " هيدروژن، انرژي­هاي تجديدپذير، کاربردهاي نانوتکنولوژي و فيزيک سيستم­هاي مزوسکوپيک"
تولید انبوه خودروی پیل سوختی تاکسون هیوندای
برگزاری بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
برگزاری هفتمین سمینار پیل‌سوختی ایران
جهان | ادامه...
فرانسه، آماده ورود خودروهای هیدروژنی به دنیای واقعی
اروپا در مسیر تجاری‌سازی اتوبوس‌های پیل‌سوختی
تداوم حمایت مالی دولت امریکا از شرکت فیول‌سل انرژی
تثبیت جایگاه پیل‌های سوختی در مراکز داده
ساخت دوازده جایگاه سوخت‌گیری هیدروژنی در کالیفرنیا توسط هوندا
استخراج نفت با صرفه اقتصادی بالا توسط پیل‌سوختی
تجهیز اولین مرکز خرید به پیل‌های سوختی
دولت آلمان کمر همت به توسعه جایگاه هیدروژنی بسته است
ساخت اولین جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن هوشمند دنیا
ساخت اولین کارخانه‌ی شناور تولید هیدروژن در جهان
پیوندهای مرتبط
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
استاندارد پیل سوختی
آمار بازدید سایت

تعداد کاربران آنلاین : 421

بازدید امروز : 2094

بازدید ماه جاری : 20956

بازدید کل : 901415