پیل سوختی چست؟ پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد. نحوه کارکرد پیل سوختی
[News_Image]1393.9.15دولت آلمان کمر همت به توسعه جایگاه هیدروژنی بسته استشرکت خودروسازی دایملر و شرکت گازی بزرگ لینده قصد دارند با مشارکت چندین شرکت‌ نفت‌و‌گاز و با حمایت وزارت حمل‌و‌نقل فدرال آلمان تا پایان سال آینده، 13 جایگاه جدید سوخت‌گیری هیدروژن را در آلمان احداث نموده و در این جایگاه‌ها، هیدروژنی کاملاً سبز به مشتریان تحویل دهند.
[News_Image]1393.9.15ساخت اولین جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن هوشمند دنیاشرکت خودروسازی هوندا با همکاری شرکت تولیدی گازهای صنعتی ایواتانی ژاپن، اولین جایگاه هیدروژنی هوشمند (SHS)، شامل تجهیزات تولید هیدروژن و سامانه‌ی شارژ خودرو، را در شمال توکیو، در استان سایتاما، نصب کرد.
[News_Image]1393.9.15ساخت اولین کارخانه‌ی شناور تولید هیدروژن در جهانمهندسان و کشتی‌سازان ژاپنی از آغاز پروژه‌ای برای ساخت یک کارخانه‌ی شناور تولید هیدروژن، جهت تولید انرژی ارزان و با آلایندگی پایین در دریا خبر دادند.
[News_Image]1393.9.1540 قطار پیل‌سوختی در آلمان تا 2020شرکت حمل‌و‌نقل آلستوم فرانسه با مشارکت شرکت‌های راه‌آهن چندین ایالت آلمان درنظر دارد نسل جدیدی از قطارهای پاک مجهز به پیل‌سوختی را تولید و وارد خطوط ریلی نماید.
[News_Image]1393.9.15گام بلند هیدروژنیکس در کاربری آسان پیل‌سوختی در اتوبوس و کامیونشرکت کانادایی هیدروژنیکس، سامانه‌ی پیل‌سوختی جدیدی را جهت کاربرد در اتوبوس‌ها و کامیون‌های سنگین و متوسط طراحی نموده است که با کاهش قابل توجه زمان و هزینه‌ی یکپارچه‌سازی با خودروها، به تسریع روند تجاری‌سازی خودروهای پاک کمک خواهد نمود.
[News_Image]1393.9.15کاربرد پیل‌سوختی اکسیدجامد دیزلی در کامیون‌هاشرکت آلمانی اِبِرسپاچِر یک واحد توان کمکی پیل‌سوختی (APU) را به نمایش گذاشته که قابلیت تأمین توان برخی از اجزای کامیون را به‌صورت آن-‌بورد و با استفاده از سوخت دیزل دارا می باشد.
ایران | ادامه...
بیست‌اُمین کنفرانس و نمایشگاه جهانی انرژی هیدروژنی، WHEC2014
برگزاری 22 امین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
گزارش کارگاه آموزشی ذخیره‌‌سازی هیدروژن در دانشگاه فردوسی
کارگاه " هيدروژن، انرژي­هاي تجديدپذير، کاربردهاي نانوتکنولوژي و فيزيک سيستم­هاي مزوسکوپيک"
تولید انبوه خودروی پیل سوختی تاکسون هیوندای
برگزاری بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
برگزاری هفتمین سمینار پیل‌سوختی ایران
پنجمین کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر، پاک و کارامد
تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم
جهان | ادامه...
ارائه بسته مالی جدید به مشتریان خودروهای پیل‌سوختی حمل کالا
پیل‌سوختی اسید جامد با سوخت پروپان در میادین جنگی
مشارکت دولت اتریش در توسعه خودروی پیل‌سوختی
آب‌بندهای شیشه‌ای جدید، برای پیل‌های سوختی اکسید جامد
رونق‌گیری‌ احداث جایگاه هیدروژنی در سوئد
بزرگ‌ترین نیروگاه پیل‌سوختی دنیا در کره جنوبی
زیردریایی پیل‌سوختی; محصول مشترک ژاپن و امریکا
دستور دولت انگلیس مبنی بر تاسیس 15 جایگاه‌ هیدروژنی در 2015
نصب 300 سامانه پیل‌سوختی در اندونزی
پیل‌های سوختی توشیبا در بازارهای اروپا
سومین کنفرانس ملی
پیوندهای مرتبط
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
استاندارد پیل سوختی
سمینار پیل سوختی
آمار بازدید سایت

تعداد کاربران آنلاین : 23

بازدید امروز : 548

بازدید ماه جاری : 548

بازدید کل : 646477