پیل سوختی چست؟ پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد. نحوه کارکرد پیل سوختی
[News_Image]1393.7.9گزارش کارگاه آموزشی ذخیره‌‌سازی هیدروژن در دانشگاه فردوسی کارگاهی با محوریت ترکیب دو موضوع تجربی و نظری و ارائه راهکارهایی عملی و گام‌به‌گام برای مشکلات دنیای واقعی صنعت
کارگاه آموزشی «هیدروژن، انرژی‌های تجدیدپذیر، کاربردهای نانوتکنولوژی و فیزیک سیستم‌های مزوسکوپ» 26 الی 28 شهریورماه با حمایت مالی مرکز مطالعات و تحقیقات بین‌المللی وزارت علوم و سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.
[News_Image]1393.7.9 جهان در آستانه‌ی ورود به عصر خودروهای هیدروژنی باب کارتر، نایب رئیس ارشد بخش فروش شرکت تویوتا در ایالات متحده، در صحبت‌های خود در کنفرانس خودرو J.P.Morgan که در ماه جاری در نیویورک برگزار شد، اشاره داشت در سال گذشته، این شرکت به‌طور متوسط بیش از یک میلیون دلار برای هر یک ساعت تحقیق و توسعه در حوزه‌ی خودروهای پیل‌سوختی هزینه صرف کرده است. کارتر ادامه داد نخستین بخشی که فعالیت‌های R&D بر آن متمرکز شده، خودروی سدان پیل‌سوختی هیدروژنی جهت ارائه و فروش عمومی در تابستان آینده در کالیفرنیا و احتمالاً پس از آن، در سواحل شرقی می‌باشد.
[News_Image]1393.7.9حمایت دولت آلمان از بازار جهانی پیل‌سوختیwww.fuelcellenergy.com‌سل‌ انرژی (FCE) و شریک آلمانی‌اش فرانهوفر IKTS به منظور ارتقای هرچه بیشتر عملکرد نیروگاه‌های پیل‌سوختی در آلمان از حمایت مالی قابل‌توجه دولت این کشور برخوردار شدند.
[News_Image]1393.7.9دور دوم کمیته‌ی هیدروژن و پیل‌سوختی اروپا در افق 2020 دور دوم کمیته‌ی هیدروژن و پیل‌سوختی اروپا (FCH2 JU) به‌طور رسمی در بروکسل تشکیل شد و اولین فراخوان آن تحت حمایت برنامه بودجه‌ی افق 2020 اتحادیه اروپا منتشر گردید.


[News_Image]1393.7.9عرض اندام فناوری پیل‌سوختی در قطعی برق قاهره شرکت ایتالیایی اَکتا از موفقیت سامانه‌ی توان پشتیبان خود در تأمین برق یک ایستگاه پایه‌ی مخابراتی سیار، طی قطعی برق اخیر در قاهره، خبر داد.[News_Image]1393.7.9قرارداد بزرگ انگلیسی‌ها و کره‌ای‌ها در توسعه نیروگاه پیل‌سوختی نیروگاهی شرکت انگلیسی ای‌اف‌سی انرژی توافق‌نامه‌ای مقدماتی با شرکت دانیل، از فعالان حوزه‌ی پیل‌های سوختی نیروگاهی در کره جنوبی به امضا رسانده که به موجب آن یک سامانه‌ی پیل‌سوختی قلیایی یک مگاواتی و پیرو آن، یک نیروگاه سه مگاواتی در این کشور نصب خواهد شد.
ایران | ادامه...
کارگاه " هيدروژن، انرژي­هاي تجديدپذير، کاربردهاي نانوتکنولوژي و فيزيک سيستم­هاي مزوسکوپيک"
تولید انبوه خودروی پیل سوختی تاکسون هیوندای
برگزاری بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
برگزاری هفتمین سمینار پیل‌سوختی ایران
پنجمین کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر، پاک و کارامد
تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم
برگزاری هفتمین سمینار پیل سوختی ایران
طراحی و ساخت دستگاه آزمون عملیاتی پیل‌سوختی پلیمری با ظرفیت 10 کیلووات
ردپای پیل‌سوختی در جشنواره علم تا عمل
جهان | ادامه...
عرضه سامانه جدید پیل‌سوختی برای تأمین توان اتوبوس‌ها
اقدام جدید دولت فرانسه در توسعه زیرساخت هیدروژنی
نمایش فانوس‌دریایی شناور مجهز به پیل‌سوختی در آب‌های انگلیس
سوخت‌گیری خودروهای برقی پیل‌سوختی با مبنای یکسان
تسریع تولید هیدروژن با شاتل مولکولی
یک گام به جلو در توسعه‌ی زیرساخت هیدروژنی با «مولکول پازل چینی»
تویوتا، اولین خودروساز تأیید شده به عنوان سازنده و خودبازرس مخازن هیدروژنی
یارانه 20هزار دلاری ژاپن برای هر خودروی پیل‌سوختی
کالیفرنیا برای خودروهای هیدروژنی فرش قرمز پهن می‌کند
شتاب کشور کره در تبدیل شدن به کشوری پاک
پیوندهای مرتبط
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
استاندارد پیل سوختی
آمار بازدید سایت

تعداد کاربران آنلاین : 27

بازدید امروز : 287

بازدید ماه جاری : 1004

بازدید کل : 595561