یکشنبه 30 شهریور 1393 گالری تصاویر | تالار گفتمان | تماس با ما |

پیل سوختی چست؟ پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد. نحوه کارکرد پیل سوختی
[News_Image]1393.6.12یارانه 20هزار دلاری ژاپن برای هر خودروی پیل‌سوختی  دولت ژاپن به منظور تسریع روند پذیرش خودروهای پیل‌سوختی در بازار ملی این کشور، اقدام به تخصیص یارانه‌ی 20 هزار دلاری برای خرید هر دستگاه خودروی پیل‌سوختی کرد.
[News_Image]1393.6.12کالیفرنیا برای خودروهای هیدروژنی فرش قرمز پهن می‌کند سازمان‌های دولتی کالیفرنیا در راستای حمایت از طرح تردد 1/5 میلیون خودروی پاک (ZEV) تا سال 2025، شروع به انجام زنجیره‌ای از اقدامات ابتکاری نمودند.
[News_Image]1393.6.12شتاب کشور کره در تبدیل شدن به کشوری پاک  شرکت آب و انرژی کلون کشور کره، یک توافق‌نامه سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت کانادایی هیدروژنیکس به امضا رسانده تا از این طریق گامی مهم به سوی نصب نیروگاه‌های چندمگاواتی پیل‌سوختی در این کشور بردارد.
[News_Image]1393.6.12تجهیز ابزارهای کنترل از راه دور صنعت نفت و گاز به پیل‌های سوختی  شرکت آلمانی SFC Energy یک ابزار امن و هوشمند «دسترسی از راه دور» را جهت کنترل، اطلاع‌رسانی و اکتساب یا ورود داده طراحی و تولید نموده که در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد. توان این ابزارها از طریق سامانه‌های پیل‌سوختی به ثبت رسیده‌ی شرکت EFOY Pro تأمین می‌گردد.
[News_Image]1393.6.12افتتاح اولین خط تولید پیوسته جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن در جهان گروه صنعتی لینده، از پیشگامان تولید گازهای صنعتی، با راه‌اندازی اولین خط تولید جایگاه‌های سوخت‌گیری هیدروژن، گام بلندی در جهت گسترش هر چه سریع‌تر زیرساخت‌های هیدروژنی برداشته است.
[News_Image]1393.6.12تولید پیشرفته‌ترین دستگاه شارژ پیل‌سوختی myFC با ارتقاء دستگاه شارژر قبلی خود که به طرز بی‌بدیلی با آب کار می‌کرد، این مژده را به کاربران تبلت‌ها و دوربین‌های اکشن داد که دیگر نگران شارژ تجهیزات خود در مناطق دور از شبکه نباشند.  
ایران | ادامه...
کارگاه " هيدروژن، انرژي­هاي تجديدپذير، کاربردهاي نانوتکنولوژي و فيزيک سيستم­هاي مزوسکوپيک"
تولید انبوه خودروی پیل سوختی تاکسون هیوندای
برگزاری بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
برگزاری هفتمین سمینار پیل‌سوختی ایران
پنجمین کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر، پاک و کارامد
تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم
برگزاری هفتمین سمینار پیل سوختی ایران
طراحی و ساخت دستگاه آزمون عملیاتی پیل‌سوختی پلیمری با ظرفیت 10 کیلووات
ردپای پیل‌سوختی در جشنواره علم تا عمل
جهان | ادامه...
ورود هشتمین نسل اتوبوس‌های پیل‌سوختی بلارد به شبکه حمل‌ونقل
کالیبراسیون جایگاه‌های سوخت‌گیری هیدروژن
خودروهای پیل‌سوختی با سوخت آمونیاک
تعیین درصد یخ تشکیل شده در پیل‌های سوختی برای اولین بار
تدوین نقشه‌راه هیدروژنی 25 ساله در دولت ژاپن
حمایت بی‌وقفه امریکا برای کاهش قیمت هیدروژن
نمایش اولین قایق پیل‌سوختی تایوان
آغاز فروش خودروهای پیل‌سوختی تویوتا از بهار آینده
همگامی دولت آمریکا با جنرال موتورز در کاهش قیمت خودروهای پیل‌سوختی
دانمارک به دنبال کسب رتبه اولی زیرساخت هیدروژنی اروپا
پیوندهای مرتبط
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
استاندارد پیل سوختی
آمار بازدید سایت

تعداد کاربران آنلاین : 11

بازدید امروز : 175

بازدید ماه جاری : 21897

بازدید کل : 571272