پیل سوختی چست؟ پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد. نحوه کارکرد پیل سوختی
[News_Image]1393.8.18بیست‌اُمین کنفرانس و نمایشگاه جهانی انرژی هیدروژنی، WHEC2014  بیست‌اُمین کنفرانس و نمایشگاه جهانی انرژی هیدروژنی، WHEC2014 در مرکز کنوانسیون کیمدائجونگ شهر گوانگجو کره جنوبی برگزار شد و فرصتی برای مرور مجدد انرژی هیدروژنی و اقتصاد آن، به اشتراک‌گذاری تحقیقات انرژی‌های نو با محوریت تشکیل بازار انرژی هیدروژنی و فراهم کردن زیرساختی برای صنعتی‌سازی انرژی هیدروژنی به‌وجود آورد. [News_Image]1393.8.18برگزاری 22 امین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی بیست و دومین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی با ریاست مهندس فلاحتیان معاونت وزیر نیرو و هم‌‌چنین مهندس آرمودلی مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو و اعضای کمیته راهبری پیل‌‌سوختی، چهارم مهرماه در ساختمان وزارت نیرو برگزار گردید.
[News_Image]1393.8.7بزرگ‌ترین نیروگاه پیل‌سوختی دنیا در کره جنوبی پوسکو انرژی، عملیات ساخت یک نیروگاه 360 مگاواتی پیل‌سوختی را که در نوع خود بزرگ‌ترین نیروگاه در جهان به شمار می‌رود در شهر پیونگ‌تائک کره‌جنوبی آغاز نموده است.
[News_Image]1393.8.7زیردریایی پیل‌سوختی; محصول مشترک ژاپن و امریکا  ژاپن با مشارکت ایالات متحده، یک زیردریایی بدون سرنشین (UUV) پیل‌سوختی را در طول چهار سال طراحی و تولید خواهد کرد. این زیردریایی قادر است با یک بار شارژ به مدت یک‌ماه در زیر آب به فعالیت‌های نظارتی بپردازد.
[News_Image]1393.8.7دستور دولت انگلیس مبنی بر تاسیس 15 جایگاه‌ هیدروژنی در 2015 دولت انگلیس در نظر دارد با مشارکت ارگان های صنعتی و اختصاص مجموعاً 11 میلیون یورو 15 جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن را تا انتهای سال آینده میلادی در این کشور نصب نماید.
[News_Image]1393.8.7نصب 300 سامانه پیل‌سوختی در اندونزی  شرکت انگلیسی «فرست‌المنت انرژی» توافق‌نامه‌ای با شرکت هلندی «نِداِستک» مبنی بر دریافت 300 استک پیل‌سوختی به امضا رساند تا بتواند مراکز مخابراتی اندونزی را به سامانه‌ها‌ی پیل‌سوختی خود تجهیز نماید.
ایران | ادامه...
گزارش کارگاه آموزشی ذخیره‌‌سازی هیدروژن در دانشگاه فردوسی
کارگاه " هيدروژن، انرژي­هاي تجديدپذير، کاربردهاي نانوتکنولوژي و فيزيک سيستم­هاي مزوسکوپيک"
تولید انبوه خودروی پیل سوختی تاکسون هیوندای
برگزاری بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
برگزاری هفتمین سمینار پیل‌سوختی ایران
پنجمین کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر، پاک و کارامد
تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم
برگزاری هفتمین سمینار پیل سوختی ایران
طراحی و ساخت دستگاه آزمون عملیاتی پیل‌سوختی پلیمری با ظرفیت 10 کیلووات
جهان | ادامه...
پیل‌های سوختی توشیبا در بازارهای اروپا
اولین دوچرخه‌ی پیل‌سوختی هیدروژنی در استرالیا
تامین توان دائمی با پیل‌های سوختی میکروبی کف‌اقیانوسی
استقرار اولین سامانه‌ی CHP پیل‌سوختی در ایتالیا
هرخانه، یک ایستگاه کوچک برق
تولید نانوپودرهای پایدار سرامیکی در دانشگاه صنعتی اصفهان
دستگاه شارژ منحصربه‌فرد، روی خط تجاری
تأمین توان الکترولایزر جدید از طریق ترکیبی از انرژی‌های تجدیدپذیر
جهان در آستانه‌ی ورود به عصر خودروهای هیدروژنی
حمایت دولت آلمان از بازار جهانی پیل‌سوختی
سومین کنفرانس ملی
پیوندهای مرتبط
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
استاندارد پیل سوختی
آمار بازدید سایت

تعداد کاربران آنلاین : 15

بازدید امروز : 525

بازدید ماه جاری : 5901

بازدید کل : 626914