شنبه 8 شهریور 1393 گالری تصاویر | تالار گفتمان | تماس با ما |

پیل سوختی چست؟ پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد. نحوه کارکرد پیل سوختی
[News_Image]1393.5.21کارگاه " هيدروژن، انرژي­هاي تجديدپذير، کاربردهاي نانوتکنولوژي و فيزيک سيستم­هاي مزوسکوپيک"کارگاه " هيدروژن، انرژي­هاي تجديدپذير، کاربردهاي نانوتکنولوژي و فيزيک سيستم­هاي مزوسکوپيک" از 26 لغايت 28 شهريورماه 1393 در دانشکده علوم، دانشگاه فردوسي مشهد برگزار مي­ شود.

 
[News_Image]1393.5.19تدوین نقشه‌راه هیدروژنی 25 ساله در دولت ژاپندولت ژاپن نقشه‌راهی 25 ساله و سه مرحله‌ای را جهت گسترش کاربرد فناوری پیل‌سوختی در صنعت حمل‌و‌نقل و بخش خانگی و همچنین تولید هیدروژن پاک تدوین نمود. 
[News_Image]1393.5.19حمایت بی‌وقفه امریکا برای کاهش قیمت هیدروژن وزارت انرژی امریکا حمایت جدی خود از سوخت هیدروژنی را با اعطای کمک هزینه 20 میلیون دلاری به ده پروژه تحقیق و توسعه‌ مرتبط با فناوری‌های تولید و توزیع هیدروژن به اثبات رساند.  [News_Image]1393.5.19نمایش اولین قایق پیل‌سوختی تایوان شرکت تایوانی وای‌سی سینرژی، اولین پیل‌سوختی طراحی شده‌ی خود برای قایق‌های مسافری را در نمایشگاه اخیر بین‌المللی قایق تایوان به نمایش گذاشت.
[News_Image]1393.5.19آغاز فروش خودروهای پیل‌سوختی تویوتا از بهار آینده شرکت تویوتا از آغاز فروش اولین سدان پیل‌سوختی خود با قیمت پایه 69000 دلار در ژاپن، تا قبل از آوریل 2015 خبر داد و تابستان آینده را زمان ورود این خودرو به قاره اروپا و امریکا اعلام نمود. [News_Image]1393.5.19همگامی دولت آمریکا با جنرال موتورز در کاهش قیمت خودروهای پیل‌سوختی  آزمایشگاه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر وزارت انرژی امریکا (NREL) و جنرال موتورز (GM) قصد دارند تا طی مشارکتی چند ساله، به روند کاهش هزینه‌ استک‌های پیل‌های سوختی خودرویی سرعت بیشتری بخشند.
ایران | ادامه...
تولید انبوه خودروی پیل سوختی تاکسون هیوندای
برگزاری بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
برگزاری هفتمین سمینار پیل‌سوختی ایران
پنجمین کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر، پاک و کارامد
تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم
برگزاری هفتمین سمینار پیل سوختی ایران
طراحی و ساخت دستگاه آزمون عملیاتی پیل‌سوختی پلیمری با ظرفیت 10 کیلووات
ردپای پیل‌سوختی در جشنواره علم تا عمل
برگزاری نخستین همایش ملی هیدروژن در اصفهان
جهان | ادامه...
دانمارک به دنبال کسب رتبه اولی زیرساخت هیدروژنی اروپا
کاهش 70 درصدی نرخ تخریب استک پیل‌های سوختی
دورخیز «اورجا» برای تصاحب بازار مخابراتی آفریقا
نقطه عطف در یافتن کاتالیست جایگزین پلاتین
ابداع پیل‌سوختی اکسید جامد بنزینی
مایکروسافت به دنبال شناخت هرچه بهتر پیل‌های سوختی
هاوایی در انتظار اولین اتوبوس هیدروژنی
بازار مخابراتی چینی‌ها؛ جولانگاه شرکت بلارد
همکاری سوزوکی و اینتلیجنت‌انرژی در رونمایی از محصول پیل‌سوختی جدید
کاهش 40 درصدی سهم خودروهای درون‌سوز تا سال 2035
پیوندهای مرتبط
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
کنفرانس

    
استاندارد پیل سوختی
آمار بازدید سایت

تعداد کاربران آنلاین : 9

بازدید امروز : 10

بازدید ماه جاری : 4337

بازدید کل : 553712