سه شنبه 31 تیر 1393 گالری تصاویر | تالار گفتمان | تماس با ما |

پیل سوختی چست؟ پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد. نحوه کارکرد پیل سوختی
[News_Image]1393.4.30مایکروسافت به دنبال شناخت هرچه بهتر پیل‌های سوختیمایکروسافت قصد دارد طی پروژه تحقیقاتی جدیدی، پیل‌های سوختی را در قفسه‌های سرور مراکز داده‌ی خود یکپارچه‌سازی نموده و به بررسی عملکرد آن‌ها بپردازد.  [News_Image]1393.4.30هاوایی در انتظار اولین اتوبوس هیدروژنیناوگان حمل‌و‌نقل عمومی هاوایی از اوایل سال آینده میلادی میزبان یک دستگاه اتوبوس هیبریدی پیل‌سوختی-باتری به ظرفیت 25 نفر خواهد بود. 
[News_Image]1393.4.30بازار مخابراتی چینی‌ها؛ جولانگاه شرکت بلارد قیمت سهام شرکت بلارد پس از اعلام موافقت‌نامه صدور مجوز این سازنده برجسته پیل‌های سوختی به یک تولیدکننده چینی، بیش از 4 درصد صعود کرد. [News_Image]1393.4.15تولید انبوه خودروی پیل سوختی تاکسون هیوندای  در ماه جاری، شرکت هیوندای چند خودروی پیل‌سوختی تاکسون ix35 که به صورت انبوه تولید شده را وارد کالیفرنیا نمود. کسانی که مایل باشند خودروی پیل سوختی سوار شوند، می‌توانند با پرداخت ماهانه 499 دلار صاحب این خودرو شوند.
[News_Image]1393.4.15برگزاری بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی تصویب اجرای دو طرح کلان پیل‌های سوختی مولد همزمان برق و گرمای خانگی و پیل‌های سوختی پشتیبان برق و تفویض اختیارات برگزاری کنفرانس ملی هیدروژن و پیل‌سوختی به انجمن علمی هیدروژن و پیل‌سوختی همراه با حمایت مالی همه اعضا، از مهم‌ترین مصوبات بیستمین جلسه کمیته راهبری پیل‌سوختی بود [News_Image]1393.4.14همکاری سوزوکی و اینتلیجنت‌انرژی در رونمایی از محصول پیل‌سوختی جدید  شرکت انگلیسی اینتلیجنت‌انرژی در کنگره سالانه انجمن خودروی ژاپن از نسل چهارم سامانه‌های پیل‌سوختی هواخنک خود موسوم به GEN4 که برای استفاده در وسایل نقلیه دوچرخ و چهارچرخ طراحی شده، رونمایی کرد.
ایران | ادامه...
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
برگزاری هفتمین سمینار پیل‌سوختی ایران
پنجمین کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر، پاک و کارامد
تشکیل اولین جلسه ستاد توسعه پیل‌سوختی در دولت یازدهم
برگزاری هفتمین سمینار پیل سوختی ایران
طراحی و ساخت دستگاه آزمون عملیاتی پیل‌سوختی پلیمری با ظرفیت 10 کیلووات
ردپای پیل‌سوختی در جشنواره علم تا عمل
برگزاری نخستین همایش ملی هیدروژن در اصفهان
تصویب لایحه اساسنامه سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی (ساتبا)
استك 100 وات پيل‌سوختي اكسيدجامد ساخت ایران
جهان | ادامه...
کاهش 40 درصدی سهم خودروهای درون‌سوز تا سال 2035
ساخت واحد کنترل خودروهای پیل‌سوختی توسط شرکت بوش
افتتاح تأسیسات هیدروژن سبز در برلین
کمک‌هزینه هفت میلیون دلاری برای توسعه سامانه‌های پیشرفته ذخیره هیدروژن
سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری کالیفرنیا جهت ایجاد زیرساخت هیدروژنی
عرضه تجاری محصولات پیل‌سوختی شرکت اولتراسل
نصب 20 سامانه‌های پیل‌سوختی توان پشتیبان مخابراتی در فیلیپین
اتوبوس‌های پیل‌سوختی کانادایی در آلمان
یافته‌های جدید در مورد علل تخریب پیل‌های سوختی اکسیدجامد
تقویت روابط راهبردی شرکت‌های پوسکو‌انرژی و اف‌سی‌انرژی
پیوندهای مرتبط
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
[HyperLink1]
کنفرانس

    
استاندارد پیل سوختی
آمار بازدید سایت

تعداد کاربران آنلاین : 26

بازدید امروز : 420

بازدید ماه جاری : 30146

بازدید کل : 519712